Ako je to s novostavbami ...

15.2.2019

Ponuka novostavieb v hlavnom meste je na najnižšej úrovni od rokov 2002-2005, kedy sa tento trh na Slovensku začal rozvíjať. Koniec minulého roka sa vyznačoval výpredajom bytov, pričom nových bytov pribudlo len minimum. Výsledkom môžu byť podľa analytikov cenové výkyvy a ďalší rast cien.


Prehĺbil sa nedostatok bytov najmä v hlavnom meste, čoho výsledkom bolo zvýšenie ich priemernej ceny. Analytici očakávajú ďalší cenový rast. Na konci roka klesol počet voľných bytov v novostavbách na 2783, čo je dôsledkom minimálneho prírastku nových developerských projektov. Zatiaľ čo v rokoch 2016-2017 dosahoval priemerný počet voľných bytov na jeden projekt približne 40 bytov, teraz číslo pokleslo na 26,5.


Zatiaľ čo ponuka drahších bytov v Bratislave je v súčasnosti dostatočná, lacnejšie byty v hlavnom meste chýbajú.


Priemerná jednotková cena predaných bytov vzrástla medziročne o 7,5 % a dosiahla sumu 2722 eur na meter štvorcový s DPH.


Najpravdepodobnejší je ďalší cenový rast. Časť kúpyschopného dopytu developeri vyššími cenami pravdepodobne odradia, no vzhľadom na nízku ponuku stále nájdu odbyt pre ponúkané byty.


Výška cenového rastu v takejto situácii je ťažko odhadnuteľná, no je možné, že prekročí tempo rastu 10 % medziročne...


Mohlo by vás zaujímať

Post image

Profesionalita, zodpovednosť perfekcionizmus, dôveryhodnosť, férovosť, komplexnosť ... Hodnoty, ktoré vymedzujú najlepších. Preto existujú v našom pomíňaní iba takéto hodnoty, ktoré sa snažíme už od roku 2011 aplikovať v našom projekte „Komplexné realitné služby“ pre všetkých klientov a zákazníkov našej spoločnosti. Kontaktujte nás a presvedčte sa sami.

Post image

Každý obchod musí postupovať podľa jasne definovaných podmienok a zákonov. My si to uvedomujeme a preto svojim klientom ponúkame aj komplexné právne služby s poradenstvom, realizáciu vysporiadania nehnuteľností a legalizácie stavieb ako i zabezpečenie znaleckého posudku.

Post image

Každý z nás má sen, ktorý by si chcel splniť. Zväčša je to kúpa nehnuteľnosti, ktorá sa má stať vašim domovom. V rámci „Komplexných realitných služieb“ vám dokážeme zabezpečiť najvýhodnejšiu možnosť financovania či dofinancovania Vášho sna. Stačí nás kontaktovať a radi Vám pomôžeme. Sny sa môžu stať skutočnosťou!