Oplatí sa investovať v týchto časoch ?

20.3.2019


Čo hovoria odborníci? Kam by ste mali svoje prostriedky umiestniť, aby ste nestratili a zarobili čo najviac? Aké sú prognózy trhov pre rok 2019?


Začiatok roka sa z pohľadu svetových finančných trhov vyvíja so značnou neistotou. Vzhľadom na tento neistý vývoj sa po celkom dlhej dobe rozchádzajú názory na trhy. Tento stav a množstvo predpovedí komplikuje investorom ich správne rozhodnutie.


„Stále  však ide o najefektívnejší a najvýnosnejší spôsob uloženia úspor. Je potrebné len trhovej nepredvídateľnosti podriadiť spôsob investovania. To spravíte dodržiavaním niekoľkých zásad úspešného investovania. Bez ohľadu na spravidla nenaplniteľné očakávané scenáre vývoja trhov investujte:  • dlhodobo,

  • pravidelne,

  • pasívne,

  • so správnou alokáciou,

  • diverzifikovane (s rozloženým rizikom),

  • s nízkymi nákladmi,

  • s nulovými daňami,

  • s pravidelným rebalansingom


a máte zaručené, že váš majetok v budúcnosti porastie bez ohľadu na krátkodobé prognózy, ktorých cieľom je upútať pozornosť ľudí.“


Mnohí z Vás si však pri čítaní tohto článku pomyslia, prečo by sme teda mali investovať keď vývoj trhu je neistý? Jedným z hlavných dôvodov je určite inflácia, vďaka ktorej peniaze strácajú na hodnote. Priemerná inflácia za celý rok 2018 dosiahla 2,5 %. Preto je tiež dôležité vedieť správne postupovať pri investovaní, aby ste každoročne nestrácali na hodnote Vašich úspor.


V súčasnosti majú investori širokú škálu investičných možností medzi ktoré patria podielové fondy, akcie, dlhopisy, drahé kovy, meny, nehnuteľnosti a ďalšie. S veľkým výberom však prichádza i náročnosť voľby správneho investičného nástroja. Preto odporúčame mať pri investovaní na pamäti 2 pravidlá:  1. Väčší výnos znamená väčšie riziko

  2. Pravidlo č.1 sa dá obísť skombinovaním viacerých investičných variantov.


Ako rozumne investovať svoje úspory pri tak širokom výbere možností? Investičné rozhodnutie je už na každom z nás. Tí, ktorí sa rozhodnú pre investovanie a iba nevedia, ako začať, stačí nás kontaktovať. Každému radi pomôžeme s rozhodovaním aj s celým investičným procesom.Veľa správnych rozhodnutí v roku 2019 praje,


RECARE, s.r.o.

Mohlo by vás zaujímať

Post image

Profesionalita, zodpovednosť perfekcionizmus, dôveryhodnosť, férovosť, komplexnosť ... Hodnoty, ktoré vymedzujú najlepších. Preto existujú v našom pomíňaní iba takéto hodnoty, ktoré sa snažíme už od roku 2011 aplikovať v našom projekte „Komplexné realitné služby“ pre všetkých klientov a zákazníkov našej spoločnosti. Kontaktujte nás a presvedčte sa sami.

Post image

Každý obchod musí postupovať podľa jasne definovaných podmienok a zákonov. My si to uvedomujeme a preto svojim klientom ponúkame aj komplexné právne služby s poradenstvom, realizáciu vysporiadania nehnuteľností a legalizácie stavieb ako i zabezpečenie znaleckého posudku.

Post image

Každý z nás má sen, ktorý by si chcel splniť. Zväčša je to kúpa nehnuteľnosti, ktorá sa má stať vašim domovom. V rámci „Komplexných realitných služieb“ vám dokážeme zabezpečiť najvýhodnejšiu možnosť financovania či dofinancovania Vášho sna. Stačí nás kontaktovať a radi Vám pomôžeme. Sny sa môžu stať skutočnosťou!