Etický kódex

Etický kódex
RECARE (ďalej "Etický kódex")

Prijatý 1. januára 2018 spoločnosťou RECARE, s.r.o.

Etika osôb spoločnosti RECARE

Osoby spoločnosti RECARE jednajú voči klientom, ostatným osobám a medzi sebou vždy na základe úcty a profesionálnej etiky. Osoby spoločnosti RECARE si navzájom poskytujú získané skúsenosti a znalosti za účelom zaistenia najvyššej možnej kvality poskytovaných služieb. Osoby spoločnosti RECARE dodržujú všeobecne záväzné právne predpisy Slovenskej republiky. Služby a produkty poskytované alebo zaisťované osobami spoločnosti RECARE budú v náležitej kvalite zodpovedajúce požiadavkám spoločnosti RECARE. Kvalita poskytovaných služieb bude spoločnosťou RECARE pravidelne vyhodnocovaná a podľa potreby budú prijímané vhodné opatrenia. Žiadna osoba spoločnosti RECARE nebude poskytovať služby alebo sa podieľať na poskytovaní služieb nečestným a neprofesionálnym spôsobom a/alebo spôsobom, ktorý by znížil a ohrozil vážnosť spoločnosti RECARE. Osoby spoločnosti RECARE sa budú vždy vyhýbať nepravdám, úmyselnému skresľovaniu skutočností a informovaniu zavádzajúcim spôsobom. Osoby spoločnosti RECARE pri výkone svojej podnikateľskej činnosti nesmú v žiadnom prípade vykonávať klamlivé a/alebo podvodné praktiky. Osoby systému spoločnosti RECARE nesmú tretím osobám priamo či nepriamo ponúkať ani poskytovať plnenie, ktoré by smerovalo k získaniu neoprávneného prospechu či výhody, a/alebo ktoré by mohlo byť považované za úplatok.

Etika realitného makléra

Realitný maklér je povinný vyvarovať sa akéhokoľvek jednania, ktoré by mohlo znížiť vážnosť systému RECARE u klientov, verejnosti, či osôb spoločnosti RECARE a prísne dbá na to, aby bola verejnosťou chápaná spoločnosť RECARE a oceňovaná ako vysoko kvalitná, profesionálna. Realitný maklér chráni záujmy klientov a jedná so všetkými stranami obchodného prípadu podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Realitný maklér neznevažuje činnosť ostatných maklérov, ani neponúka názor na činnosť ostatných maklérov. Ak je vyžiadaný jeho názor, môže poskytnúť tento názor slušným a bezúhonným spôsobom. Sprostredkovateľom obchodného prípadu je ten realitný maklér, ktorý uzavrel s klientom Zmluvu o výhradnom poskytovaní realitných služieb. Tento druh zmluvy má za každých okolností prednosť pred Zmluvou o nevýhradnom poskytovaní realitných služieb. Realitný maklér bez zbytočného odkladu pravdivo informuje účastníkov obchodného prípadu o všetkých skutočnostiach, o ktorých sa pri uskutočňovaní obchodného prípadu dozvie. Pri jednaní sa realitný maklér vyvaruje zveličovaniu, zatajovaniu a/alebo skresľovaniu týchto skutočností. Realitný maklér neposkytuje klientom poradenstvo, ktoré je mimo jeho odbornú spôsobilosť. Pokiaľ okolnosti obchodného prípadu vyžadujú účasť odborníka na príslušnú problematiku (napr. advokát, daňový poradca, architekt a pod.), je realitný maklér povinný danú vec konzultovať s týmto odborníkom. Realitný maklér nie je oprávnený s účastníkmi obchodného prípadu svojim menom a na vlastný účet uzatvoriť sprostredkovateľskú, či podobnú zmluvu a/alebo dohodu o prijatí odmeny či provízie. Realitný maklér je povinný zaistiť ochranu osobných údajov klientov a účastníkov obchodného prípadu v súlade s právnymi predpismi Slovenskej republiky, hlavne v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov, v platnom znení. Realitný maklér neodkladne informuje spoločnosť RECARE o akomkoľvek porušení tohto etického kódexu.

Sankcie

Porušením tohto etického kódexu sa bude spoločnosť RECARE zaoberať spôsobom, ktorý považuje za vhodný pri jednaní spravodlivým a primeraným spôsobom. Porušenie tohto etického kódexu je spoločnosťou RECARE považované za porušenie zmluvných dohôd a môže viesť až k výpovedi zmluvy medzi realitným maklérom a spoločnosťou RECARE. Spoločnosť RECARE sa môže domáhať náhrady škody od osoby, ktorá porušením etického kódexu spôsobila škodu spoločnosti RECARE, či jeho dobrej povesti. Prijatý dňa 1. januára 2018 spoločnosťou RECARE

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti