Investovanie

Investovanie do nehnuteľností vo výhodnejšom formáte

Hľadáte zaujímavú možnosť investovania priamo do nehnuteľností, ktoré by ste následne mohli prenajímať ? Chceli by ste nájsť nehnuteľnosť, ktorá Vám bude pravidelne generovať zisk a nie problémy, teda nehnuteľnosť najvhodnejšiu na prenájom vrátane správy ? Bolo by možné mať zisk z prenájmu garantovaný ? Poskytuje investícia do bytu najvyšší možný výnos, alebo existuje výhodnejšia alternatíva? Ak by boli odpovede na tieto otázky pre Vás zaujímavé, neváhajte nás kontaktovať na tel. č. +421 905 637 379, alebo na emaily info@realitycare.sk.

Prečo si kúpiť komerčné / kancelárske jednotky?
-Stále rastúca cena nehnuteľností,
-Vyššia výnosnosť než u iných druhov nehnuteľností (byty, pozemky, atď.),
-Garantovaná zmluvná výnosnosť,
-Stabilné investície,
-Možnosť investície pre právnické a fyzické osoby,
-Vaša investícia je poistená,
-Výhodnejšie zhodnotenie investície na dôchodok oproti dôchodkovým fondom,
-Zabezpečenie peňažných prostriedkov proti inflácii,
-O vašu nehnuteľnosť sa stará profesionálny správca nehnuteľností,
-Zaistíme Vám bankové financovanie na kúpu.

investovanie

NOVÝ TRH, NOVÝ MODEL, NOVÁ PRÍLEŽITOSŤ
Pre realitné kancelárie a finančných sprostredkovateľov sa na slovenskom trhu otvára nová príležitosť v podobe individuálneho investovania do komerčných nehnuteľností. Model spoľahlivo overený v zahraničí, ktorý ponúka zaujímavý výnos a pomerne vysokú istotu v dlhodobom horizonte, teraz prichádza aj k nám a predstavuje významnú príležitosť expanzie realitného biznisu do neobsadenej časti trhu. Tento model sa vyznačuje nízkou mierou rizika a garantovaným výnosom cez 5 % p. a., teda zhruba dvakrát prevyšujúcim infláciu, a je určený predovšetkým pre konzervatívnych investorov. V čom novinka spočíva a ako funguje?

Príležitosť
Väčšina realitných kancelárií na slovenskom trhu ponúka predaj a prenájom bytov, rodinných domov, pozemkov a prenajíma kancelárie. Pokiaľ má individuálny klient záujem o investíciu do nehnuteľnosti, obvykle je mu ponúknutá buď k ďalšiemu prenájmu, pretože ceny komerčných nehnuteľností sa pohybujú v úplne iných reláciách. Teraz prichádza príležitosť rozšíriť portfólio investičných ponúk aj pre jednotlivca, teda ponúka existujúcim klientom nový produkt alebo osloviť ďalšiu možnú skupinu zákazníkov. Príležitosť je v súčasnej dobe ešte zaujímavejšia vďaka veľmi nízkym úrokovým sadzbám hypotekárnych úverov, ktoré stimulujú ku kúpe nie len záujemcov o nehnuteľnosť pre vlastné využitie, ale tiež investorov. A podľa skúseností je investícia do nehnuteľností v Bratislave jedným zo zaručených spôsobov, ako sa zaistiť do budúcnosti.

Produkt
Investícia do kancelárií nie je prevratný produkt ? V zahraničí funguje už veľa rokov, avšak na slovenskom trhu sa jedná o novinku, ktorá zaplňuje určitú medzeru v ponuke a vychádza v ústrety konzervatívnej slovenskej povahe. Podľa štatistík býva zhruba 88 % obyvateľov v SR vo vlastnom byte alebo dome, avšak napríklad v Bratislave sídli 95 % firiem v prenajatých kanceláriách. Teraz prichádza na trh možnosť investície do vlastných kancelárskych jednotiek v administratívnych budovách. Pre podnikateľov môže znamenať istotu stálej adresy, elimináciu rizika zvyšovania nájomného alebo výpovedi z nájmu a predovšetkým zníženie prevádzkových nákladov. Pre investora môže byť kancelária na zaujímavej adrese trvalým a istým zdrojom príjmov, pretože zostane veľa firiem, ktoré budú z rôznych dôvodov naďalej uprednostňovať nájomný vzťah. Model funguje podobne ako v bytovom dome so spoločenstvom vlastníkov jednotiek. Na rozdiel od typických komerčných nehnuteľností ponúkaných na trhu, ktorých ceny sa pohybujú v rade desiatok alebo stoviek miliónov, začínajú ceny kancelárií na jednotkách miliónov. Financovať ich možno aj pomocou hypotéky, takže je produkt dostupný skutočne širokému okruhu potencionálnych záujemcov.

Peniaze
Prečo ponúkať investície do kancelárií? Pretože pre investora je najdôležitejší istý výnos, a to možno bezstarostný, ktorý teraz môžu realitní makléri bez zahanbenia svojim klientom ponúkať. Pre maklérov tento nový produkt tak isto znamená vyšší zárobok za menej práce. V porovnaní s prácnosťou a nákladnosťou predaja bytu vrátane opakovaných prehliadok, úprav zmlúv, právneho zastupovania, úschovy peňazí atď. nevyžaduje realizácie investície do kancelárií omnoho viac času a financií než jeden telefonát, pričom provízie sa môžu pohybovať v šesťmiestnych číslach.

Práca
Tento model je zameraný na špecifickú trhovú výseč a teda skôr doplňuje ďalšie obchodné aktivity než by dovolil sústrediť sa iba na ne. Rada realitných maklérov už naskočila do tohto, ak nie rozbehnutého, tak isto nezadržateľne sa rozbiehajúceho vlaku a teraz z pohodlia kancelárie dosahuje veľkých obratov. Spolupráca prebieha tak, že maklér získa potenciálneho klienta a kontaktuje partnera, ktorý ponúka kancelárske priestory a ktorá zaistí ďalšie kroky, od podrobného zoznámenia s projektom a vyjasnenia všetkých okolností investície po stavebné úpravy podľa špecifických požiadaviek. Spolupracuje pritom s architektmi, projektantmi a predovšetkým stavebnými firmami. K dispozícií je aj právny zástupca, ktorý zodpovie a doladí všetky dotazy klienta a príslušne upraví znenie zmluvy.

Podpora
Naša partnerská spoločnosť poskytuje všetkým spolupracujúcim realitným maklérom širokú podporu. Pravidelne ich informuje o novinkách v ponuke, stavoch predaja a ďalších dôležitých skutočnostiach. Poskytuje im všetky podklady v tlačovej a elektronickej podobe a podporuje ich zákazníkov, napr. inzerciou, poradenstvom a pod. Neustále tiež vyhodnocuje spätnú väzbu od maklérov aj klientov a hľadá možnosti zlepšeniu ponuky a služieb, ako aj nové efektívnejšie spôsoby propagácie a argumenty k presvedčeniu váhajúcich investorov.

Zaujímavá investičná príležitosť
Vedľa zriadenia sídla firmy si môžu podnikatelia, ale aj jednotlivci zaobstarať kancelárske/komerčné priestory zaobstarať k prenájmu ako bezpečnú investičnú príležitosť, ktorá nestráca hodnotu a môže prinášať výnos až 8,5 % ročne. Problém nie je ani s jeho likviditou, pretože pokiaľ sa vlastník rozhodne svoju nehnuteľnosť opäť predať, môže ju štandardne ponúknuť na trhu alebo ju odkúpi späť partnerská spoločnosť. Tá ponúka aj pomoc pri zháňaní prípadného nájomníka a zaraďovaní všetkého potrebného, pričom vlastník následne získava zo svojej nehnuteľnosti nájomné v zmluvne garantovanej výške.

Prečo investovať do kancelárií?
Súčasný finančný trh ponúka širokú paletu investičných príležitostí. Medzi typické investície radíme napríklad akcie, podielové fondy, dlhopisy, deriváty, komodity, umenie, drahé kamene či nehnuteľnosti. Investície do nehnuteľností sa obecne radia k tým bezpečnejším, ich hodnota v čase totiž obvykle príliš nekolísa. Vlastníctvo rezidenčných nehnuteľností (bytov) bežne prináša výnos okolo 3 – 4 % p.a., pri kanceláriách to býva väčšinou dvojnásobok (8 – 9 % p.a.).

Zhrnutie výhod investovania do kancelárií:
-nízke riziko poklesu hodnoty investície
-v súčasnosti je vhodná doba na investovanie do nehnuteľností, ceny začínajú rásť
-od roku 1993 vzrástla cena nehnuteľností v priemere deväťnásobne
-vyššia výnosnosť než u iných druhov nehnuteľností (byty, pozemky, atď.),
-návratnosť celkovej investície je zhruba o polovicu kratšia než u bytov,
-možnosť investície pre právnické aj fyzické osoby,
-výhodnejšie zhodnotenie investície na dôchodok oproti dôchodkovým fondom,
-zaistenie peňažných prostriedkov proti inflácii,
-splátka úveru na kúpu kancelárie je obvykle nižšia než nájom.

Pre viac informácii nás kontaktujte na tel. č. 0905 637 379 Vám radi zodpovieme všetky Vaše otázky ako aj na emaily info@realitycare.sk. Tešíme sa na Vás !

Výnos

Copyright RECARE - Reality Care © All rights reserved.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti